esmaspäev, 13. august 2012

Tore ettevõtmine Jaaniojal, kuhu Kuusalu rahvast ootatakse samuti


Keskkonnaamet ja MTÜ Lahemaa Rakenduslik Loovuskool korraldavad 18.-19. augustil Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel Jaanioja käsitöötalus seppade ja naiste käsitöö õpitoad. Kõik õpitoad on ühe- kuni kahetunnised, et lähema huvi korral saaks ka praktilisi oskusi. Õpitoad toimuvad laada „Ausad Asjad“ ja ürituse „Sepad Võsul“ raames. 


SEPAD VÕSUL
Jaanioja käsitöötalu sepapaja avamisüritusel ja seminaril „Sepis jahinduses ja kalanduses“ tutvustatakse piirkonna sepatöötraditsiooni, näidatakse enda tehtud esemeid ning muistseid sepiseid, meistrid viivad läbi töötubasid. Esinevad, oma töid ja kogusid tutvustavad Aarne Vaik Käsmu Meremuuseumist, Eesti virtuooslik noasepp Tõnu Arrak ja noameistrid Soomest, kirvesepp Mati Semm, Villu Jahilo Ilumäe külamuuseumist ja ajaloolane Gurly Vedru.
Sepipada valmis Lahemaa Rakendusliku Loovuskooli LEADER-projekti toetusel.

NAISTE KÄSITÖÖ ÕPITOAD
Rahvariideid, rahvuslikku käsitööd ja traditsioonilisi materjale tutvustavad ning esitlevad Lembe-Maria Sihvre ning Kersti Loite Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidust, Kolga muuseum, lapivammuste meister Janika Saar Jaanioja käsitöötalust, Imbi Jäetma Sae talust (Lahemaalammas), kangastelgedel Marge Salumäe Mäehansu Käsitöötalust.
Jaanioja käsitöölaat AUSAD ASJAD 2012 toimub juba kolmandat korda, seekord 19. augustil 10.00-16.30.
Käsitööalastel väljapanekutel sepised, meistrite autoritööd, MTÜ Ehedad Elamused Lahemaal Koostöövaibad, kogude tutvustused muuseumidelt ja Virumaa rahvarõivaste esitlus Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidult.
Osalemine tasuta, lisainfo:
Ave Paulus, ave.paulus@keskkonnaamet.ee, 53327893
Janika Saar ja Janno Norma jaanioja@gmail.com, 56 470 187
Kõik huvilised on teretulnud!

Info Jaanioja kodulehel.

Kommentaare ei ole: